V případě, že vám reálně hrozí exekutor a soud, podívejte se jak Exekuce nemovitostí elegantně řešit. Nedaří-li se prodej nemovitosti klasickým způsobem a tedy tzv. dlouhým prodejem, můžete získat rychle hotovost pokud zvolíte Výkup nemovitostí.


Definice realitní kanceláře a makléře

 

Realitní kancelář může být právnická nebo fyzická osoba, která má jako předmět podnikání napsánu realitní činnost, zprostředkovatelskou činnost apod.

U nás se realitní kancelář chápe jako firma, v níž pracují realitní makléři. I jeden realitní makléř může mít vlastní realitní kancelář, tedy pevnou adresu, jednací místnost s počítačem, internetem, příp. se sekretářkou.

Realitní kanceláře vznikly proto, že usnadňují, zrychlují a zefektivňují realitní transakce mezi stranou nabízející nemovitosti a stranou poptávající nemovitost. Dále se staly jakýmsi garantem právní čistoty a bezproblémovosti.

Za tyto služby si účtují provizi z realizovaných obchodů mezi 3-6% podle výše transakce. Nebo částku 1-2 měsíčních pronájmů.

V Čechách jde o volnou živnost, takže ji může vykonávat prakticky kdokoli. V současnosti v oboru pracuje několik desítek tisíc osob.

 

Jsou tyto typy realitních kanceláří:

-         one man show. Jeden realitní makléř, buď má nebo nemá realitní kancelář, nebo místnost kde uzavírá obchody. V dnešní době, kdy si můžete pronajmout jak sekretářku i jednačku na hodinu či dvě je to velmi efektivní řešení a na kvalitě služeb se to nemusí projevit, neboť většinu důležitých věcí a aktivit zastane internet a služby dostupné mimo vlastní kancelář jako právníci, notáři či inzerce.

-         Lokální realitní kancelář. Taková realitka většinou zná velmi dobře lokální trh, má zde kontakty a poskytuje služby na vysoké úrovni, neboť majitel, který v lokalitě žije by si nedovolil jakékoli podvody či nepravosti

-         Síťová realitní kancelář. Má pobočky buď po regionu, nebo po celé republice s desítkami, stovkami či tisíci realitními makléři. Vysoké výdaje do značky realitní kanceláře, spolehlivé služby, více anonymní a více tlačící na pilu. Většinou velmi kvalitní zázemí a podpora.

-         Nadnárodní, franšízingové sítě.. tyto sítě prodávají licence zájemcům, kterým se nechce podnikat na vlastní pěst a tak si koupí franšízu a podnikají pod jejím jménem. Tyto firmy mají standardy podnikání, nicméně každá realitní kancelář je vlastněna nezávislým podnikatelem z regionu a jako taková by měla být hodnocena..Pak je na místě si položit otázku, kdo je lepší místní lokální kancelář, která se nepotřebuje zaštiťovat značkou a nebo firma, která to potřebuje, aby mohla získávat obchody? Odpovězte si sami podle gusta a priorit.

 

V ČR se dosud nerozlišuje zda realitka pracuje pro prodávajícího či pro kupce. Hlavním cílem je „udělat“ transakci, uzavřít ji a obdržet provizi. Nicméně stále častější jsou případy, kdy jedna RK má nemovitost a druhá má kupujícího, provizi si pak rk dělí většinou půl na půl, takže přirozený vývoj a díky tomu mají obě strany v obchodě nezávisle zastoupení a realitky nemusejí řešit pro koho vlastně pracují a od koho mají chtít provizi za své služby

 

 

Kontakt: info@realitni-kancelare.com

Hledej:
Nejlepší bydlení realitní kancelář