V případě, že vám reálně hrozí exekutor a soud, podívejte se jak Exekuce nemovitostí elegantně řešit. Nedaří-li se prodej nemovitosti klasickým způsobem a tedy tzv. dlouhým prodejem, můžete získat rychle hotovost pokud zvolíte Výkup nemovitostí.


Je lepší velká nebo malá realitní kancelář?

 

Neexistuje žádný věrohodný výzkum, který by řekl, že je lepší velká nebo malá realitní kancelář, nebo dokonce samostatný makléř. Nemovitost si můžete prodat či pronajmout sami. Jde o službu a jediný rozdíl je v makléři, kterého si vyberete. To, že 80% obchodů dělá 20% makléřů je pravda. A ti můžou být jak v menší tak ve větší realitní kanceláři.

A Češi si to podle všeho uvědomují, neboť podle průzkumů, které dělaly výzkumné agentury, Češi nerozlišují mezi velikostí kanceláře ani podle jména či značky. Spíše rozlišují v tom, co jim která kancelář nabídne za služby. Lidé spíše volí místní realitní kancelář, která nemá mnoho poboček, ale zná místní realitní trh i když velký rozdíl v preferencích výzkumy neudávají. Nejdůležitějším kritériem podle kterého se vlastník rozhoduje je doporučení příbuzných či přátel, poté umístění v blízkosti-lokalitě a to jaké nabízí služby.

30% lidí pak volí formu neexkluzivní spolupráce a 40% pak exkluzivní smlouvu.

Nejvíce se lidé u realitek obávají podvodů, toho, že uzavřou nevýhodnou smlouvu a že poskytované služby nebudou dostatečně kvalitní.

 

Co by vám měla nabídnout realitní kancelář, abyste dosáhli maximálního zisku?

 

  1. Znalosti a zkušenosti na místním trhu. To je ceny, kontakty, prodané nemovitosti a mentalitu kupujících a vlastníků na trhu.
  2. Rychlá zastupitelnost. Je dobré pokud makléře může zastoupit jiný v případě nějakého výpadku.
  3. Je dobré pokud realitní kancelář spolupracuje s jinými realitkami. Často se stává, že jedna kancelář zastupuje vlastníka nemovitosti a druhá má klienta. Tím dochází k větší rychlosti a bezpečnosti obchodu, kdy klienti jsou v pohodě, protože každá rk hájí zájmy někoho jiného a realitky si mezi sebou provizi dělí.
  4. Široký rozsah inzerce zejména na internetu a v okolí nemovitosti.
  5. Běžnou provizi. Menší realitní kanceláře nemusejí platit velké poplatky svým matkám a obchodním sítím ve které jsou, proto jsou obvykle schopné pracovat s normální výší provize. U velkých kanceláří platíte management, luxusní kanceláře na prestižních adresách a další zbytečnosti.. tam přicházíte o peníze.
  6. Pokud realitka dokáže fungovat samostatně, bez deštníku nějaké síťové značky, je velice pravděpodobné, že tam pracují schopní obchodníci, kteří se nepotřebují zaštiťovat jménem, ale mají dobré reference a prodeje. Zvláště pokud již pár let na trhu funguje a majitelé jsou v rk angažováni osobně.
Kontakt: info@realitni-kancelare.com

Hledej:
Nejlepší bydlení realitní kancelář