V případě, že vám reálně hrozí exekutor a soud, podívejte se jak Exekuce nemovitostí elegantně řešit. Nedaří-li se prodej nemovitosti klasickým způsobem a tedy tzv. dlouhým prodejem, můžete získat rychle hotovost pokud zvolíte Výkup nemovitostí.


Prodej, pronájem bez realitky (bez rk)?

Pokud patříte k těm, kteří tvrdí, že bez realitní kanceláře je prodej nebo pronájem výhodnější, pak bychom vám rádi poskytli argumenty, že tomu tak není vždy, ale spíše pouze někdy a pouze za zcela výjimečných okolností.

 

Samozřejmě pokud jste obchodník, právník, nebo příbuzný obor a máte čas a znalosti, pak máte pro prodej a pronájem vlastní nemovitosti ty nejlepší předpoklady. Ušetříte na provizi. Dále lze říci, že rovněž ti, kteří bydlí ve velkém městě jako je Praha mají možnost svou nemovitost lépe „udat“ než lidé na vesnici.

To podporují i výzkumy, které říkají, že bez realitky prodává a pronajímá cca 40-50% české populace. S dovětkem, že tím jak se hůře prodává a pronajímá byt na trhu tím toto procento bezrealitkářů klesá.

 

Důvody jsou tyto:

Lidé, kteří prodávají či pronajímají bez realitek už přišli na to, že pokud si dají inzerát na internet, že z 90% jim budou na inzerát volat realitní makléři. Z těch 10% zájemců co zbydou, na domluvenou prohlídku minimálně 50% z nich  nedorazí. Vidíte tu ztrátu času na telefonátech a čekání na marné schůzky? Výdajů na inzerci..?

 

Mnoho lidí navíc dnes nakupuje pouze přes realitní kanceláře, protože mají strach z podvodů. Těch je minimálně 50%. Takže tím, že prodáváte, pronajímáte bez realitní kanceláře, tak tím se ochuzujete o tyto zájemce, kteří jsou často při penězích a nemají problém s financováním. Takže prodáte a pronajmetepomaleji..Opět ztráty..

 

Tím že si sami snižujete potencionální poptávku a vylučujte klienty realitních kanceláří a prodáváte bez realitky, tak tím si sami pod sebou podřezáváte větev v oblasti prodeje za vyšší cenu. Jak nás učí zákony ekonomie, pokud je nižší poptávka při stejné nebo zvyšující se nabídce realit musíme snížit cenu, abychom prodali.

 

A proč jsou kanceláře úspěšnější při prodeji nebo pronájmu?

-         mají širokou databázi klientů

-         znají trh a ceny a dokáží ji daleko přesněji stanovit a tím se vyhnout tomu, že přestřelí ceny, zabrání tomu, aby byla nemovitost zbytečně dlouho na trhu, protože kupující si toho všimnou a ztratí k ní důvěru, protože si řeknou, že s ní není něco v pořádku, když na internetu visí tak dlouho..Ve finále, někdy i po několika letech marného nabízení prodáte ještě za méně, než je její férová hodnota..

-         realitní kanceláře mezi sebou spolupracují a dělí se o provize. Urychlují obchod..Opět dříve najdete klienta, na kterého byste při prodeji, pronájmu bez realitky těžko narazili..

-         rk dokáží tak nemovitost rychleji prodat i díky serverům a časopisům, kam se při samostatném prodeji nedostanete. Servery pro profesionály.. RK dokáží vaši nemovitost více zviditelnit.

-         u realitky není vlastník tak intenzivně vystaven schopným vyjednavačům na straně kupujících, kteří často umně zvolenou taktikou dokáží z vlastníka, který realitku nemá a prodává bez ní doslova „vydindat“ podstatné slevy a vlastník tak zbytečně prodělá. Realitka dokáže argumentovat a vlastníka podržet, případně přivést jiného klienta.

 

Kromě těchto argumentů, existují i výzkumy z USA, které říkají, že tam kde působí realitní kanceláře jsou i vyšší ceny nemovitostí a zároveň, že rk dokáží díky obchodním systémům za vyšší cenu prodat.. Takže nebojte se realitek. Rádi vám nemovitost prodáme nebo pronajmeme. Stačí vyplnit formulář a náš profesionální makléř vás bude v nejbližší době kontaktovat. Děkujeme za důvěru.

Kontakt: info@realitni-kancelare.com

Hledej:
Nejlepší bydlení realitní kancelář